×

Zespół

P1000218

Piotr Borowski
Aktor i reżyser teatralny. Twórca niezależnej warszawskiej sceny Studium Teatralne.

W 1975 roku związał się z teatrem „Laboratorium” Jerzego Grotowskiego. Współzakładał teatr „Gardzienice”, w którym w latach 1977-1983 był aktorem i muzykiem. Zaproszony przez Jerzego Grotowskiego wyjechał do Włoch, gdzie powstawało Workcenter of Jerzy Grotowski w Pontederze. W latach 1985 – 1993 pracował tam przy realizacji jego ostatniego projektu Performer. 

W 1995 r. po powrocie do Polski rozpoczął niezależny projekt teatralny. W Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie powołał grupę zarejestrowaną we wrześniu 1997 roku jako „Studium Teatralne”. Ze Studium Teatralnym zrealizował do tej pory przedstawienia: „Miasto”, „Północ”, „Człowiek”, „Parsifal”, „Hamlet”, „Henryk Hamlet Hospital (H. H. H.)”, „Król kier znów na wylocie”, „Linia powrotu”, „Co się stało z naszą bajką?”, „Szepty ziemi”, „Party: take (a)part”, „Deadline”. 

Prowadził warsztaty teatralne dla aktorów i studentów szkół artystycznych w Brazylii, Anglii, Wenezueli, we Włoszech, Kolumbii, Szwecji, Białoruś oraz w Polsce. Jest także autorem filmu dokumentalnego „Koniec pieśni”.

P1000461

Gianna Benvenuto
Urodzona w Urugwaju. Absolwentka szkoły teatralnej w Montevideo.
W 1994 przyjechała do Polski. W 1995 wspólnie z Piotrem Borowskim prowadziła warsztat teatralny, z którego wyłoniła się grupa teatralna, która istnieje do dziś – Studium Teatralne.
Brała udział w wielu spektaklach ST: „Miasto”, „Północ”, „Hamlet”, „Henryk Hamlet Hospital”, „Król kier znów na wylocie”, „Party: take (a)part”.

P1000333

Danny Kearns
W latach 2008-2011 kształcił się na kierunku Physical Theatre (BA) w East 15 Acting School w Anglii. W ramach tego kierunku nauczył się różnych technik teatralnych, takich jak: improwizacja kontaktowa, mim cielesny, wiele rozmaitych form maski (od maski neutralnej po cyrkową), biomechanika Meyerholda. Rozwinął tam również swoje umiejętności w zakresie brazylijskiej sztuki capoeiry. Na trzecim roku studiów występował z grupą teatralną Frantic Assembly w spektaklu „The Believers” (2010) powstałym w Toynbee Studios w ramach projektu Ignition. Po ukończeniu szkoły wraz z innymi absolwentami założył grupę teatralną „Fools Play Collective”, gdzie wystąpił w produkcjach: „Gosolo” (2011), pokazywanej m.in. na festiwalu STOFF w Sztokholmie, oraz „Our Soldier” (2012), prezentowanej w Londynie, Oxfordzie i Edynburgu. Uczestniczył w kilku warsztatach z Anną-Heleną McLean oraz współpracował z Moon Fool przy adaptacji „Burzy” Shakespeare’a. Asystował także podczas warsztatów teatralnych w Salesians Theatre na Malcie. W 2013 r. wziął udział w sesji prowadzonej przez Dawida Żakowskiego i Regula contra Regulam Teatro w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

W listopadzie 2013 r. dołączył do zespołu Studium Teatralnego, gdzie zagrał w spektaklach: „Król Kier znów na wylocie”, „Szepty ziemi”, „Party: take (a)part” oraz „Deadline”.

P1000447 (1)

Magda Czarny
Debiutowała w spektaklu Studium Teatralnego „Szepty ziemi”. Zagrała również w spektaklach zespołu „Król kier znów na wylocie”, „Party: take (a)part” oraz „Deadline”.