×

PRAWDA – premiera

prawda-premiera_www_home_bez

reżyseria: Piotr Borowski

aktorzy: Magda Czarny, Michał Lorent, Gianna Benvenuto
scenografia i kostiumy:
Marta Kuliga

Mówimy tekstami tradycji chrześcijańskiej. Dokonaliśmy ich subiektywnego wyboru, by ukazać powstawanie instytucji Kościoła Katolickiego. Mówimy tekstem Wielkiego Inkwizytora z „Braci Karamazow” Dostojewskiego, a także przywołujemy wspomnienia minionych bluźnierczych dzieł teatralnych.

Czujemy, że obecnie, gdy coraz częściej słyszy się głosy polityków o zapowiedzi powstania europejskiej nieliberalnej demokracji chrześcijańskiej, ważne jest, by bez kompleksów i lęku przyjrzeć się swojej tradycji – swoim wspomnieniom, swoim odczuciom i swoim wyobrażeniom o niej. To w warstwie społecznej.

Natomiast w warstwie osobistej – by po pierwsze, mieć poczucie, że przebadałem źródła swoich kulturowych nawyków; po drugie, by poczuć, znaleźć w sobie ślad, okruch prawdy tej tradycji; po trzecie, że nie opierałem się na żadnym autorytecie. Może zaprzeczyłem wielu ustalonym faktom, może wszystkiemu i poszedłem dalej, by szukać odpowiedzi na to, jak i po co żyć.

miejsce: Studium Teatralne // Lubelska 30/32, Warszawa
bilety: 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy) // rezerwacje: bilety.st@gmail.com

https://www.facebook.com/events/554591578329875/

Spektakl realizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu m.st. Warszawy w ramach projektu Centrum Artystyczne Lubelska 30/32
Sponsor: ALTMASTER