×

1923.webcam

1923.webcam, 1

1923.webcam
by TukaWach
koprodukcja: Stawman Augments

PREMIERA
15 grudnia 2017 / od godz. 18:00 do godz. 00:00
POKAZ
16 grudnia 2017  / od godz. 17:00 do godz. 2:00
spektakl odbędzie się co pół godziny [dla jednego widza]
obowiązują zapisy: steatralne@gmail.com

ZNAK_PROMOCYJNY_FC_PL-01 2       L30_32            logo-alt__tylko_trans

1923.webcam to Teatr jako Sieć (the Web), Sieć jako Teatr

Jako duet TukaWach postanowiłyśmy potraktować fakt braku fizycznego miejsca do pracy twórczej jako wyzwanie i przenieść swój kolejny projekt 1923.webcam w przestrzeń wirtualną. Paradoksalnie w tym nowym, nieznanym przedsięwzięciu pomaga nam dwójka tancerzy sprzed niemalże 100 lat. Anita Berber i Sebastian Droste nie byli tymi, którzy znaleźli się w podręcznikach z historii tańca współczesnego, jednak ich radykalne życie i twórczość otworzyło nas na kompletnie nową formę poszukiwań, ponieważ pragniemy, aby szeroko pojęta eksploracja twórcza i ryzyko za tym idące była charakterystyką naszej współpracy.

1923.webcam NIE jest pokazem stworzonym na scenę i transmitowanym online, ale oryginalną pracą Live Art powstałą specjalnie dla Sieci (Web), gdzie browser (przeglądarka)   jest sceną, a widownia… tobą.

‘Tańce występku, zgrozy i ekstazy’ to wieczór taneczny prezetowany w Berlinie w latach dwudziestych zeszłego wieku autorstwa Berber i Droste. Stanowi on naszą choreograficzną dramaturgię w formie serii tańców/poematów solowych i duetów transmitowanych na żywo przy pomocy kamerki internetowej.

Intymnemu spotkaniu online (jeden widz) towarzyszą przetworzone sample od Beethovena do Spoliansky’ego oraz dźwięki modemu 56k.

1923.webcam jest: online, czasie rzeczywistym, futurystyczną, staroświecką, anachroniczną subwersją współczesnego, internetowego przemysłu erotycznego i Nacktkultur okresu międzywojennego.

Dla Studium Teatralnego otwieramy 1923.webcam przed jego oficjalną publikacją w internecie w 2018 roku, z możliwością podejrzenia jak dziewczyny pracują ‘na kamerkach’.

Galeria - fot.: PatMic