×

Deadline

Reżyseria

Piotr Borowski

Obsada
Danny Kearns, Magda Czarny
[wcześniej Agne Muralyte]

Muzyka
Małgorzata Gąsiorowska

Kostiumy
Karina Piwowarska

Wideo
Adrien Cognac

Scenografia
Piotr Szczygielski

Zdjęcia
PatMic

Produkcja
Gianna Benvenuto

Deadline

Trzy akty, trzy historie, trzy części

Spektakl przedstawia historię dwóch osób w różnych czasach: obecnym, przyszłym i takim zawieszonym, jakby bez czasu.

Pierwsza część, to czas rozpadu – ostatnie pół godziny z życia znanego komika, który przekazał swoje DNA w nadziei na ponowne narodziny.

Przez 30 minut nagrywa komentarz do swojej biografii dla swojego następcy, klona, by w ten sposób zachować ciągłość pamięci, tożsamości.

Zwierzenia, analiza czy rachunek sumienia albo spowiedź – wszystko w obliczu nieuchronności wyznaczonego czasu.

Życie bohatera można nazwać przeciętnym: ambicja, chęć zaistnienia, sukces za wszelką cenę, ciągłe pożądanie seksualne. Wartością jego zwierzeń jest tu jedynie szczerość, która czyni go wręcz sympatycznym. Uwikłanym wprawdzie w życiowe pułapki, ale poprzez szczerość – bliskim, jakby niewinnym.

W nadziei na ponowne narodziny, przytłoczony ciężarem życia, o którym mówi, popełnia samobójstwo.

Druga część, to czas suszy.

Upłynęło 2000 lat. Bohater jest 24. klonem oryginału.

W świecie po katastrofie nuklearnej drastycznie zmniejszyła się ilość ludzi, którzy wciąż masowo umierają w napromieniowanej atmosferze.

Klony są silne i zdrowe. Żyją w kompletnej izolacji, zarówno od ludzi, jak i od siebie. Zanika nie tylko miłość, ale i seks. Klony wierzą, że swą ascezą przygotowują nadejście Przyszłych, którzy będą jedną świadomością wirtualną.

Trzecia część, to czas wilgoci.

Bohater poszukuje żyjącego w lesie mędrca, który mógłby mu pomóc znaleźć odpowiedzi na nurtujące go zagadnienia. Odnaleziony dom jest opuszczony – prawdopodobnie ten, którego szukano, od dawna nie żyje.

Jednak w końcu bohater zostaje wysłuchany i znajduje odpowiedź na podstawowe pytanie przewijające się przez wszystkie trzy części: czym jest miłość?

Premiera 30 listopada 2016.

Tylko z rezerwacją: steatralne@gmail.com, 726 356 641

spektakl w języku angielskim z polskimi napisami

Reżyser sprytnie poukrywał znaki naszej współczesności w tej historii i poprzez ciało aktora umiał o tym opowiedzieć. I do tego stopnia powiódł się ten jego pomysł, że Dead Line stało się bardzo wymowną historią człowieka zagubionego we własnym „ja”. [fragment recenzji Agnieszki Kobroń, Afisz Teatralny – 13.11.2016]
przeczytaj cały artykuł

ZNAK_PROMOCYJNY_FC_PL-01 2

logo-alt__tylko_trans
Sponsor 

Galeria